Міжнародна діяльність

Міжнародна діяльність співробітників кафедри

«Внутрішньої медицини з центром респіраторної медицини»

Інформація про міжнародні проєкти СумДУ

Інформація про можливості міжнародної академічної мобільності для студентів та аспірантів

Інформація про можливості міжнародної академічної мобільності для викладачів

2019

 Европейській конгрес пульмонологів 2019 (Мадрид, Іспанія, Вересень−Жовтень 2019)

Аспірант кафедри Ковчун Анна Володимирівна взяла участь у роботі Европейського конгресу пульмонологів, презентувала стендову доповідь за темою "Показники системного запалення у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень". Програма Конгресу включала розгляд нових рекомендацій із бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень, нетуберкульозних мікобактеріальних захворювань легень, інтерстиціальних захворювань легень та хронічного кашлю.

Ковчун Мадрид1Ковчун Мадрид2

 

Семінар з внутрішньої медицини (Австрія, 8 – 14 Вересня 2019)

Асистент кафедри Владислава Качковська прийняла участь у Семінарі з внутрішньої медицини Австрійсько-Американської Фундації. Впродовж тижня мала можливість навчатись та обмінюватись досвідом із колегами з країн Західної та Східної Європи, США, з питань внутрішньої медицини, а саме - ревматології, нефрології та гематології. Проведено розбір останніх рекомендацій з діагностики та лікування даних захворювань, відмінності у Європейській та Американській практиці із обговоренням цікавих клінічних випадків.

Влада зальзб2019 09 19 16 16 39Влада зальзб1 2019 09 19 16 17 46

Европейський конгрес кардіологів 2019 (Париж, Франція, Серпень − Вересень 2019)

Доцент кафедри Погорєлова Оксана Сергіївна взяла участь у роботі конгресу, який цього року був поєднаний із Світовим конгресом кардіологів. Програма Конгресу включала розгляд нових рекомендацій із дисліпідемій, цукрового діабету, суправентрикулярних тахікардій, хронічного коронарного синдрому, тромбоемболії легеневої артерії, секційних засідань з аритмій, гострого коронарного синдрому. Також Погорєлова О.С. прийняла участь у майстер-класах із антикоагулянтної терапії, легенево-серцевої реанімації, ознайомилася із новими пристроями для дослідження серцево-судинної системи. Взагалі у конгресі прийняли участь 32 тис кардіологів світу.

 Париж 2019 09 10 14 40 06 Париж2 2019 09 10 14 38 34 Париж1 2019 09 10 14 38 13

Навчання в International Atherosclerosis Research School (Прага, Чехія Серпень 2019).

Асистент кафедри Чернацька Ольга Миколаївна прослухала курс змістовних лекцій стосовно нових аспектів патогенезу атеросклеротичних процесів (Michal Vrablic, Md, PhD; Jan Pitˊha, MD, PhD), ключових ланок порушення ліпідного обміну (Alexander Laatsch, Dr. rer. nat.; Petri Kovalen, Prof. Dr.), маркерів серцево-судинних захворювань (Arnold von Eckardstein, Prof. Dr. med.; Marat V. Ezhov, DMSc, MD; Patrick C.N. Rensen, PhD). Спікерами було надано рекомендації щодо виявлення та тактики ведення пацієнтів із сімейною гіперхолестеринемією (Branislav Vohnout, MD, PhD; Richard Češka MD, PhD; Giuseppe Danilo Norata, Prof, MSc, PhD). Науковцями висвітлено нові перспективні напрямки щодо діагностики та лікування кардіоваскулярної патології на основі результатів генетичних методів дослідження (Loredan S. Niculesku; Daniel Swerdlow, MD, PhD; Steve Humphries, PhD, MRCP, FRCPath; Massimiliano Ruscica, Assistant Professor of General Pathology; Philippa Talmud, PhD, DSc, FRCPath). Cлід відмітити актуальність та вагому значущість лекції стосовно особливостей статистичної обробки результатів проведених досліджень (Professor Aroon Hingorani, PhD, FRCP, FESC). Було зазначено чіткі рекомендації щодо харчування пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи (Antonis Zampelas, PhD, Professor of Human Nutrition). Після прослуховування лекцій було проведене детальне їх обговорення, активна дискусія із зазначенням практичної значимості результатів проведених досліджень.

  прага3 прага2

Семінар «Тромбоемболія легеневої артерії» (м. Барселона, Іспанія, червень 2019)

Асистент кафедри Владислава Качковська взяла участь у роботі семінару з питань тромбоемболії легеневої артерії, організованому Європейським Респіраторним Товариством, де розглядались питання профілактики та лікування даного захворювання. Проведено багато дискусій та обговорення з приводу використання сучасних груп препаратів, показів до їх призначення, обговорення профілактичних та терапевтичих доз, особливості тромбопрофілактики у вагітних з антифосфоліпідним синдромом, а також розбір конкретних клінічних випадків.

Участі у Європейському конгресі гематологів «24th European Hematology Association (EHA) Congress» (Амстердамі, Нідерланди, Червень 2019)

Асистент кафедри Ірина Дудченко отримала індивідуальний грант для участі конгресі, що відбувся в Амстердамі, приймало участь біля 12000 гематологів зі всього світу. Протягом 4 днів розглядалися генетичні причини гематологічних захворювань, актуальні питання діагностики в гематології, нові підходи до лікування гематологічних хворих.

Дудченко Амстердам

Участь у «Літній школі пульмонологів» (м. Лісабон, Португалія, 20 – 23 червня 2019 р.)

Аспірант Ковчун Анна Володимирівна приймала участь у «Літній школі пульмонологів» під егідою Європейського респіраторного товариства. Протягом усього періоду навчання прослухала змістовний курс лекцій з пульмонології, з детальним розбором останніх Європейських клінічних рекомендацій та активними дискусіями зі спікерами стосовно клінічних випадків.

Ковчун Лисабон

Участь у курсі «Інтерстиціальні захворювання легень» (м. Гейдельберг, Німеччина, квітень 2019 р.)

Аспірант Ковчун Анна Володимирівна приймала участь у курсі «Інтерстиціальні захворювання легень» під егідою Європейського респіраторного товариства. Впродовж курсу мала змогу прослухати лекції від провідних лікарів-пульмонологів та радіологів Європи стосовно сучасних методів своєчасної діагностики та новітніх методів лікування інтерстиціальних захворювань легень. Протягом курсу усі учасники мали змогу власноруч провести трансбронхіальну кріобіопсію. Курс був насичений клінічними випадками та їх обговоренням, як із загальною аудиторією так і всередині невеликих груп, що давало змогу обмінюватися досвідом із колегами та отримувати нові знання від спікерів.

Ковчун Гейдельберг

Участь у програмі ERASMUS+ на базі університетської клініки м. Умео (Швеція, березень 2019)

Упродовж березня 2019 року асистент кафедри Владислава Качковська проходила стажування в університетській клініці м. Умео (Швеція). Під час стажування працювала у відділенні пульмонології, що дозволило поглибити свої знання та практичні навики в інтервенційних методах обстеження пацієнтів, перейняти досвід лікування хворих на різні хронічні респіраторні захворювання, прийняти участь у роботі відділення та мультидисциплінарних консиліумів. Окрім того, працювала у ревматологічному відділенні з обговоренням цікавих клінічних випадків, діагностичних та лікувальних алгоритмів. Заплановано можливості співпраці у спільних наукових проектах. Невід’ємною частиною роботи стала участь у наукових семінарах, обмін педагогічним досвідом та проведення практичних занять зі студентами.

Влада Умеа2 2019 09 19 16 20 55Влада Умеа1 2019 09 19 16 20 55

Мітинг дослідників (Будапешт, Угорщина, 2019)

Зав. кафедри, професор Л.Н. Приступа та асистент кафедри В.В. Качковська взяли участь у роботі мітингу дослідників з питань сучасного лікування ревматоїдного артриту. Такі зустрічі є дуже важливими, оскільки дають можливість ознайомлення з новинами доказової медицини, приймати участь у клінічних дослідженнях та надавати можливість нашим пацієнтом отримувати медичний догляд та лікування відповідно до стандартів найкращих клінічних практик.

2018

Конгрес Європейського Респіраторного Товариства (Париж, 2018)

Асистент кафедри Владислава Качковська прийняла активну участь у щорічному Конгресі Європейського респіраторного товариства, де було 15 тисяч учасників з більше ніж 100 країн світу, представивши результати наших досліджень у двох стендових та одній усній доповіді. Окрім того, було відвідано велику кількість заходів, а саме: інтерактивні воркшопи, розгляд оновлених рекомендацій з діагностики та лікування респіраторних захворювань, практичні дискусії та спілкування із колегами з різних країн світу, запозичення досвіду практичної та наукової роботи.

Влада Париж1 2019 09 19 16 26 32Влада Париж2 2019 09 19 16 26 32

Семінар із внутрішньої медицини, (Зальцбург, Австрія, серпень, 2018).

Кучма Наталія Григорівна, к.мед.н., асистент кафедри приймала участь у роботі міжнародного семінара із внутрішньої медицини, організованому OMI за підтримки Австрійсько-Американської фаундації.

Zalzburg

Кмита Владислава Володимирівна, к.мед.н., асистент кафедри приймала участь у:

·         семінарі з пульмонології, організованому OMIза підтримки Австрійсько-Американської фаундації ( Зальцбург, Австрія, 2018), ЗальцбургVladamin1Зальцбург1Vladamin2Зальцбург2Vladamin3

·         семінарі з використання біологічної терапії у хворих на тяжку астму, організований Європейським респіраторним товариством (Лондон, Великобританія, 2018), London2018min2London 2018min1

·         курсі з інтерстиційних захворювань легень, організований Європейським респіраторним товариством (Хейдельберг, Німеччина, 2018). Heodelberg2018min2Heidelberg2018min1

Доцент кафедри внутрішньої медицини післядипломної освіти Погорєлова Оксана Сергіївна з 2 по 29 травня 2018 року проходила стажування з кардіології у General Hospital Vienna (Австрія) під керівництвом професора. Курс стажування включав практичну роботу у кардіологічному відділенні під керавництвом професора M. Gottsauner, у відділенні інтенсивної терапії (проф. Heinz), катетеризаційній і ЄхоКГ-ній лабораторіях (проф. B. Frey, проф. I. Lang і проф. T. Binder ).
 оксана мини1

 Під час візиту Погорєлова О.С. ознайомилася з організацією надання медичної допомоги кардіологічним хворим у найсучаснішій клініці Австрії, організацією проходження практики студентами медичного університету Відня. У рамках стажування прослухала лекції «Austrian Healthcare System», «Biomedical Fundamental Research».

 оксана мини диплом1

Досвід, отриманий під час стажування буде використаний як у лікувальній роботі і у навчальному процесі в Сумському державному університеті.

На кафедрі проводиться міжнародна діяльність в такому розрізі: проведення міжнародних клінічних досліджень, стажування, участь у міжнародних конференціях. На даний час на кафедрі проводяться наступні клінічні дослідження: HZC113782, SAS115359, BCB109 та ін.

Фадєєва Ганна Анатоліївна, к.мед.н., доцент кафедри приймала участь у:

· семінарі із внутрішньої медицини, організованому OMIза підтримки Австрійсько-Американської фаундації ( Зальцбург, Австрія, 2018),

· роботі Европейського конгресу із ендокринології (Барселона, Іспанія, 2018).Фадеева Барселона

 

2017

 

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та доцент кафедри Муренець Н.О. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню хвороби Крона. Лондон, Велика Британія, 2017р. 

Кмита Владислава Володимирівна, к.мед.н., асистент кафедри приймала участь:

- у базовому курсі з ультразвукової діагностики м’язево-скелетних захворювань, організований Європейським ревматологічним товариством (Мадрид, Іспанія2017),

US coursemin1

  - y семінарі з методології викладання у Вищій медичній школі, організований Європейським ревматологічним товариством (Прага, Чехія, 2017)

Погорєлова Оксана Сергіївна, к.мед.н., доцент кафедри приймала участь у: роботі 85-го конгресу Европейської асоціації атеросклерозу (Прага, Чехія, 2017)

Оксана конгрес86

 

Доцент кафедри внутрішньої медицини Муренець Н.О. та аспірант Бондаркова А.М. приймали участь у роботі міжнародної конференції, присвяченій  неспецифічному виразковому коліту. Будапешт, Угорщина, 2017р

2016

Кмита Владислава Володимирівна, к.мед.н., асистент кафедри приймала участь у: літній школи з пульмонології під егідою Європейського респіраторного товариства (Лісабон, Португалія,  2016)

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та доцент кафедри Муренець Н.О. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню ревматоїдного артриту. Спліт, Хорватія, 2016р.

 

Доцент кафедри внутрішньої медицини Муренець Н.О. та асистент кафедри Кмита В.В. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню неспецифічного виразкового коліту. Рим, Італія, 2016р.

 

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та доцент кафедри Муренець Н.О. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню пневмонії. Барселона, Іспанія, 2016р.

 

 

Погорєлова О.С., асистент кафедри внутрішньої медицини післядипломної освіти та магістр Романюк С.А., у вересні 2016р. прийняли участь у роботі семінару «Lipid Metabolism and Cardiovascular Risk» м. Зальцбург (Австрія).

Учасники семінару заслухали лекції провідних ліпідологів США та Европи (D.Barter, A Gotto, A.Goldberg, P.Lansberg, R. Kumar, A.Zambon), присвячених питанням патогенезу дисліпідемій, в тому числі і сімейних, сучасним принципам лікування, згідно рекомендацій 2016 року, прийняли участь у роботі тематичних Workshops. Погорєлова О.С. на розгляд і обговорення представила клінічний випадок неконтрольованої дисліпідемії. 

Дудченко Ірина Олександрівна, к.мед.н., асистент кафедри брала участь у циклі семінарів «Товариство сімейних лікарів Київщини» (2016 р.); 

щорічних науково-практичних конференціях «Перспективи діагностики та лікування гематологічних захворювань» 2016 р., м. Київ;

2015

Доцент кафедри внутрішньої медицини Муренець Н.О. та асистент кафедри Кучма Н.Г. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню ревматоїдного артриту. Будапешт, Угорщина, 2015р

 

Доцент кафедри внутрішньої медицини Муренець Н.О. та асистент кафедри Кмита В.В. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню неспецифічного виразкового коліту. Прага, Чехія, 2015р.

Доцент кафедри Муренець Н.О. та асистент кафедри внутрішньої медицини Кучма Н.Г. прийняли участь у роботі конференції з бронхіальной астми. Рим, Італія, 2015р.

Асистент кафедри Муренець Н.О. та аспірант кафедри Бондаркова А.М. відвідали  міжнародну конференцію, присвячену вивченню хронічного обструктивного захворювання легень. Стамбул, Турція, 2014р

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та асистент кафедри Муренець Н.О. у лютому 2013 р. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню швидкості пульсової хвилі, Москва, Росія.

 

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та магістр кафедри Дитко В.В. у лютому 2012 р. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню бронхіальної астми, Будапешт, Угорщина.

22-й національний конгрес з хвороб органів дихання (м. Москва, Росія, 2012), на фото головний пульмонолог Росії, академік РАМН, професор Чучалін А.Г. та завідувач кафедри внутрішньої медицини професор, д.мед.н. Приступа Л.Н.

 

 

Магістр кафедри внутрішньої медицини Дитко В.В. в травні 2012 р. пройшла стажування в університетській клініці із загальної практики та сімейної медицини у м. Лімож, Франція.

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та асистент кафедри Муренець Н.О. у березні 2012 р. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню бронхіальної астми, Рим, Італія.

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та асистент кафедри Фадєєва Г.А. у 2011 р. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню цукрового діабету, Лондон, Великобританія.

 Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та асистенти кафедри Фадєєва Г.А., Муренець Н.О. відвідали  міжнародну конференцію, присвячену вивченню цукрового діабету в червні 2010 р.,  Санкт-Петербург, Росія.

 

Асистент кафедри внутрішньої медицини Муренець Н.О. в березні 2010 р. прийняла участь у роботі 15 російської конференції «Гепатология сегодня» та отримала першу премію за найкращу стендову доповідь, Москва, Росія.

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. та магістр кафедри Дитко В.В. відвідали міжнародну конференцію, присвячену вивченню подагри у 2010 р., Москва, Росія.

 

Завідувач кафедри внутрішньої медицини Приступа Л.Н. – Делегація СумДУ в Курському державному університеті. – Курськ. – Росія. – 2010.